Музика в житті малюків

У дитини одним із перших формується слуховий аналізатор, тож музика найраніше серед усіх видів мистецтв стає доступною для сприйняття дитини. Приємні, злагоджені звуки потрібні для гармонійного фізичного та інтелек-туального розвитку дитини і у лоні матері, і після народження. Вони сприят-ливо діють на настрій дитини, викликають у неї відчуття задоволення.

Доведено, що музика може заспокоювати чи збуджувати нервову систему, прискорювати чи уповільнювати роботу серця та дихання, нормалізувати ар-теріальний тиск, підвищувати рівень ендорфіну, регулювати температуру тіла, активізувати імунітет, стимулювати вироблення гормонів, що блокують стрес.

Дитину мають оточувати благодатні звуки природи (дзюркіт струмка, шелест листя, щебетання птахів) та музики (колискові та дитячі пісні).

Батькам слід знати, що музичні здібності у дитини можуть виявлятися дуже рано, проте якщо ви не помічаєте особливих їхніх проявів – однозначні висновки про їх відсутність теж не варто робити. Лише систематична турбота батьків про прилучення дитини до музики зможуть закласти в ній «ядро» музичності.