Історія закладу дошкільної освіти №3 «Сонечко» Костопільської міської ради

Костопільський дитячий ясла – садок «Сонечко» було засновано у 1963 році, а з 2003 року реорганізовано у дошкільний навчальний заклад.

Першою завідуючою дитячого садочка призначили Новак Галину Степанівну. Це був перший дошкільний заклад в місті у віданні райвно, побудований за типовим проектом, розрахований на 95 місць.

Свою трудову діяльність тут розпочали вихователями Ткач Паша Яківна (Губеня) , Мельник Марія Павлівна (Рудик), Солюта Любов та Надія Омелянівна Дмитрук. Довгий час па посаді вихователя тут працювали Зінаїда Володимирівна Боневич, Ніна Михайлівна Прокоф'єва, Ганна Бусюк, Катерина Герасимівна (Іванішина), Марія Олішук, Віра Яківна Бернацька та інші.

У жовтні 1980 року відкрито було другий корпус дошкільного закладу. Колектив садка поповнився на той час молодими вихователями Савчук Тетяна Миколаївна, Овдійчук (Спічак) Галина Олексіївна , Федас (Петренчук) Лідія Адамівна, згодом до них приєдналися Олена Миколаївна Ковальчук (Тимошина); помічниками вихователя прийшли працювати Стасюк (Гергелюк) Любов Борисівна (згодом стала вихователем, а тепер завідувач) , Валентина Володимирівна Стешук, Валентина Петрівна Баховська (зараз вихователі), Марія Василівна Будько (тепер оператор машинного прання). Вони по цей час працюють у дошкільному закладі. У новому корпусі були чудова музична зала, кабінет медичної сестри, ізолятор. Музичними керівниками працювали Бондарчук Тамара Петрівна, Дратвєнко (Мальчик) Ольга Віталіївна. Згодом у колектив прийшли вихователі Конько Зінаїда Павлівна, Ковтун Тетяна Гаврилівна.

За сприяння Домобудівного комбінату у 1986 році добудовано третій корпус з великою музичною залою, було перебудовано харчоблок. Колектив дошкільного закладу поступово збільшувався.

Останній четвертий корпус було введено в роботу у 1989 році. У зв’язку з ліквідацією дитсадка №1 , працівників цього закладу було переведено до інших дитсадків. Так, у колектив влилися Онищук Світлана Лукашівна, Новак Лариса Володимирівна, Музичук Валентина Петрівна тощо.

      У свій час завідуючими у дитячому садку працювали Іванишина Катерина Герасимівна, Бусюк Ганна Прокопівна, Сизих Раїса Микитівна, Панова Валентина Анатоліївна, Крижанович Марія Григорівна, Лещишина Орина Яківна, Савчук Тетяна Миколаївна, Лавринчук Олена Ананіївна, Федась Любов Савівна, які теж внесли свій вклад у життя закладу. За цей час заклад переживав як розцвіт, розширення та добудови, так і скорочення, заселення сторонніми організаціями. Однак, ми вистояли. На сучасному етапі кількість груп та дітей у закладі з кожним роком все збільшується.

З 2000 року дошкільний заклад очолює Гергелюк Любов Борисівна. Під її керівництвом відкрито десять груп.

Вихователі дошкільного закладу достойно продовжують естафету своїх наставників. На сьогоднішній день троє вихователів мають педагогічне звання «вихователь – методист» , це – Онищук Світлана Лукашівна, Стешук Валентина Володимирівна, Шульган Тамара Степанівна. Свій досвід молодим педагогам передають досвідчені педагоги Янчук О.В, Ільчук І.О., Семенчук Н.Г., Харитонюк Л.І, Новак Л.В, Баховська В.П, Натяжко Н.І.

Педагоги нашого закладу є керівниками районних методичних структур, так Харитонюк Л.І. є керівником районного методоб’єднання вихователів дошкільних закладів, вихователь Семенчук Н.Г. є керівником районного семінару – практикуму вихователів.

У закладі працюють молоді перспективні педагоги, як Борей Ю.О., Себлій Т.П., Чорна Н.В., Корзун Г.М., Овдійчук І.А., Терещук Н.М.,  Захарова О.М.

Працівники дошкільного закладу із задоволенням приймають участь у художній самодіяльності. Багато років тому, у дитячому садку було організовано гурт «Любисток», який з кожним роком оновлюється. Учасники гурту приймають участь у районних та обласних конкурсах художньої самодіяльності педагогічних працівників.

Останнім часом колектив ДНЗ поповнився молодими педагогами, у колектив влилися: Соломай О.І., Пацько Н.М., Пилипенко Л.В., Бурба Ю.Г., Холод О.В., Брень Л.Д. та інші.

Маємо надію, що вони також братимуть приклад із своїх наставників і достойно продовжать їх справу.