Вшановуючи традиції

Вшановуючи традиції

З-поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія – вечір та ніч з 12 на 13 грудня. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася на Великих Вечорницях і влаштовувала там усілякі дійства, що супроводжувались різноманітними забавами, ворожіннями та співами.

З метою розширити і поглибити знання дітей про традиції, звичаї та обряди українського народу, сформувати уявлення про українські вечорниці. пробуджувати пізнавальний інтерес до історії своєї нації, її культури та побуту, виховувати повагу та почуття любові до свого роду, бажання берегти свою національну культуру, 13 грудня вихованці старшої групи «Бджілка» відтворили народні традиції та звичаї у захоплюючому дійстві присв'яченому дню Андрія Первозванного. А зустрічала гостей у себе на вечорницях господиня дійства – вихователь Пилипенко Людмила Володимирівна та музичний керівник Басюк Надія Володимирівна.

Це було свято народної обрядовості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні. Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний танець, смачна калита – все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички, якими дівчата частували гостей

Андріївські вечорниці - це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охопив не тільки дітей які приймали участь у вечорницях, а й усіх присутніх.

Відроджуймо наші українські традиції та звичаї, шануймо своє, українське!

 
  • Calendar icon17 грудня 2017