Семінар-практикум

«Театралізована вистава розкриває перед дитиною весь світ засобами мудрої та вічної казки. Розкриває творчі здібності особистості, а найголовніше, виховує справжню людину» (Софія Русова).

Таким епіграфом розпочала керівник семінару – практикуму Шульган Т.С. (онлайн) друге засідання семінару – практикуму: «Формування життєвої компетенції дошкільнят».

Тема засідання: «Сучасні підходи до організації театралізованої діяльності». 

До теоретичного модуля підготували виступи вихователі: Чорна Н. В. (Створення театру в дитячому садку), Борей Ю. О. (Особливості організації театралізованої діяльності у різних вікових групах), Овдійчук І. А. (Удосконалення акторської майстерності педагогів). Щодо практичного модуля , то вихователь Себлій Т. П. підготувала змістовне заняття: «Театр в гості приходь!» (з використанням театралізованої діяльності).

Саме заняття проходило у вигляді ознайомлення з видами театрів (театр емоцій, театр пантоміми, театр загадок, тіньовий театр). Вихователь (Клоунеса «Веселинка) закріпила правила поводження в театрі та професії працівників театру. Малята мали змогу переглянути та взяти участь у драматизації казки: «Пригоди Неслухнянка» (Безпечна поведінка в зимовий період). А колеги зможуть переглянути його у «Віртуальному методичному кабінеті».

Попередньо до семінару – практикуму вихователі груп підготували фото – виставку: «Ляльковий театр своїми руками». Та крім того для кращого ознайомлення з матеріалами з даної тематики керівник семінару – практикуму Шульган Т. С. підібрала список літератури, рекомендовані програми з театралізованої діяльності від немовляти до старшого дошкільного віку, поради батькам (Сімейний театр – краща розвага для малят) та ін.

Семінар–практикум закінчився віршованими рядками: І як сказав Шекспір в своєму творі: «Весь світ театр, а ми в ньому – актори…» У кожній з нас живе талант актриси: І кожен день ми піднімаємо завісу. Так, що у нас сьогодні у програмі? Спектакль, музичне дійство, може драма? Сценарій нам саме життя складає.

Сьогодні ж до вас хай Казка завітає.

 
  • Calendar icon18 лютого 2021