COVID-19. Способи захисту.

 1. Що таке коронавірус? Як він передається? Що зараз відбувається у світі?

Коронавірус COVID-19 викликає гостре респіраторне захворювання. Передається контактним та повітряно-крапельним шляхами. Зараз у світі, відповідно до статистичних даних, зареєстровано 80200 захворілих, з яких вже одужало 27000 осіб, на жаль, 2701 особа померла. Але доброю інформацією є те, що у 80% захворілих це захворювання перебігає у легкій формі.

2.  Хто є у групі ризику? Хто може захворіти найперше?

У групі ризику, як і при інших гострих респіраторних захворюваннях, є люди з супутніми хронічними хворобами, такими як: захворювання легень, цукровий діабет, хронічні серцево-судинні захворювання, а також люди із вродженим та набутим імунодефіцитом.

3. Якщо людина приїхала з-за кордону — з країни, де зафіксований коронавірус, — якими мають бути її дії?

Якщо людина прибула з країни, де зафіксовано випадки коронавірусу, і в неї немає симптомів захворювання, бажано, щоб вона перебувала в домашніх умовах впродовж 14 днів, обмежила контактування із зовнішнім середовищем і з людьми, які перебувають з нею в помешканні. При цьому, слід спостерігати за станом здоров’я: міряти температуру, стежити, чи не з’явилися ознаки рeспіраторного захворювання. Якщо в людини є хоча б один із симптомів — підвищення температури тіла, біль у горлі, нежить, ускладнене дихання чи кашель, необхідно у телефонному режимі сконтактувати з сімейним лікарем і повідомити про такий факт. Якщо сімейний лікар не обраний, потрібно сконтактувати зі службою швидкої медичної допомоги за номером 103. У жодному разі не слід самостійно відвідувати поліклініку. Варто залишатися вдома та перебувати з медиками на телефонному зв’язку.

4. Якщо в місті чи районі буде зафіксований випадок захворювання на коронавірус, якими будуть дії з боку влади міста та району?

Пацієнт, у якого буде лабораторним способом виявлено коронавірус, має бути госпіталізований. Окрім того, визначатимуть осіб, з якими цей пацієнт контактував, і вони будуть під спостереженням медиків протягом 2 тижнів. У разі необхідності, такі особи можуть бути госпіталізовані для обсервації.

5. У разі, якщо буде зафіксований випадок захворювання коронавірусу, що буде зі школами, садочками, з масовими заходами, закладами громадського харчування?

При появі поодиноких випадів захворювання, карантинні заходи не вживаються. Проте слід думати про обмеження масових заходів, і посилити засоби дезінфекції в закладах громадського харчування й інших закладах перебування людей. Закриття шкіл, садочків, заборона масових заходів можливі при значному поширенні вірусу і великій кількості захворілих. Однак чітких критеріїв щодо цього питання немає. Рішення має примати держава.

6. Що робити, щоб не захворіти?

Щоб не захворіти, треба часто мити руки, їсти повноцінну здорову їжу, зберігати ноги в теплі, застосовувати дезінфікуючі засоби тощо. Усі ці принципи неспецифічної профілактики, як і від будь-якого гострого респіраторного захворювання, є ефективними для унеможливлення поширення цього вірусу.

7. Як виявити хворобу?

Наявність збудника гострого респіраторного захворювання можна виявити лише лабораторним шляхом. Гостре респіраторне захворювання, зумовлене коронавірусом, має такі ж симптоми та особливості поширення, як і будь-яке інше респіраторне захворювання.

8. Що робити, якщо є підозра на захворювання коронавірусом?

У разі виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання, треба негайно телефоном звернутись до сімейного лікаря або за номером 103 та діяти відповідно до інструкцій медиків.

9. Зараз у всіх людей думка про те, щоб купити маски. Чи потрібні маски і чи вони захищають?

Медичні (хірургічні) маски насамперед потрібні медичним працівникам, які працюють з пацієнтами й особами, що захворіли на гострі респіраторні захворювання. Особи без симптомів гострого респіраторного захворювання можуть використовувати маски як додатковий засіб захисту від хвороби. Маски ефективні лише в поєднанні з обробкою рук із допомогою спиртовмісних засобів, або ж миттям рук із милом. Маски — одноразові і змінюються кожні 2 години. Не потрібно зберігати використану маску, класти її в сумку чи кишеню.

 

 

 

 
  • Calendar icon5 березня 2020